ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH IM. L. WARYŃSKIEGO W BOLESŁAWCU

“Mechanik” to same korzyści: z nami zdobędziesz zawód oraz łatwiej znajdziesz pracę, ponieważ kształcimy w najbardziej poszukiwanych zawodach na rynku pracy, czyli: technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik górnictwa podziemnego, technik mechanik.

Uwaga! Otwieramy nowy kierunek: technik transportu drogowego. Ponadto posiadamy profesjonalną bazę dydaktyczną, w której prowadzone są zajęcia praktyczne, laboratoryjne, projektowe pod opieką wyspecjalizowanych pedagogów. Nasze warsztaty i pracownie wyposażone są w wysokiej klasy sprzęty: podnośniki samochodowe, komputery diagnostyczne, drukarki 3D, obrabiarki CNC, stanowiska spawalnicze metodami  MIG/MAG, TIG, a także stanowiska elektro-pneumatyczne i hydrauliczne. Współpracujemy z lokalnymi firmami : Gerresheimer, Zender, Weber Hydraulik, Rena, KGHM Polska Miedź S.A., TECHNICOL, Nowy Ląd S. A, które co roku przyznają nagrody i stypendia dla najlepszych uczniów, absolwentów i praktykantów.

W naszej szkole znajduje się sztolnia ćwiczebna dla przyszłych górników. Profil górniczy został objęty patronatem i współpracą z KGHM Polska Miedź S.A. oraz „Nowy Ląd” S. A. Kierunek technik mechatronik objęty jest patronatem firmy „TECHNICOL”. Klasy o profilu mechanik pojazdów samochodowych oraz technik pojazdów samochodowych mogą ukończyć darmowy kurs prawa jazdy kategorii B/B1. Nasi absolwenci to inżynierowie, specjaliści w branży: samochodowej, mechatronicznej, górniczej, mechanicznej. Uczniowie zdobywają doświadczenie w czasie miesięcznych praktyk w zakładach produkcyjnych i branży automotiv. Wielokrotnie posiadają uprawnienia zdobyte w czasie kursów SEP, na wózki widłowe, CNC, programowania robotów, ukończone kursy języka obcego w zawodzie.

Nasza szkoła przede wszystkim dba o rozwój i przyszłość uczniów, dlatego zapewnia płatne staże, wycieczki do zakładów pracy oraz miesięczne praktyki w nowoczesnych firmach. Budzimy zainteresowania oraz możliwość pogłębiania wiedzy w czasie wizyt na Politechnice Wrocławskiej. Mechanik to nie tylko nauka ale także wycieczki integracyjno-edukacyjne oraz miło spędzony czas. Uczniowie wraz z nauczycielami angażują się w różne akcje charytatywne: „Paczka dla bohatera”, „Nasza pamięć nie kończy się na Iphonie”.

Łamiemy stereotypy tzw. ,,szkoły’’, tworzymy miłą i przyjazną atmosferę dla całej społeczności. Nigdy żałować nie będziecie, gdy Mechanik wybierzecie!

Zespół Szkół Mechanicznych im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu

Technikum nr 1
technik mechatronik
technik pojazdów samochodowych                
technik górnictwa  podziemnego                                                                     
technik mechanik                                                                             
technik transportu drogowego

Szkoła Branżowa  I stopnia nr 1
mechanik pojazdów samochodowych                                                                                
ślusarz                                                                                               
operator obrabiarek skrawających

 ul. Górne Młyny 1, 59-700 Bolesławiec
tel. +48 75 732 30 01
zsm_bc@pro.onet.pl
www.zsmbc.eu.org