„Mechanik” – szkoła pierwszego wyboru. Lubisz majsterkować? Nasza szkoła jest na to gotowa! Samochody ma  i o ekologię dba!! A może pod ziemią chcesz fedrować skały? Po Mechaniku będzie z Ciebie górnik doskonały! Projektowania uczymy i z robotami sobie radzimy. Maszyny, urządzenia – wszystko to mamy. O Twoją przyszłość zadbamy!

„Mechanik” to same atuty. Z  nami zdobędziesz zawód. Łatwiej znajdziesz pracę, bo kształcimy w  zawodach poszukiwanych na rynku pracy. Posiadamy profesjonalną bazę dydaktyczną, w której prowadzone są zajęcia praktyczne, laboratoryjne, projektowe pod opieką wyspecjalizowanych pedagogów. Nasze warsztaty pracownie wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt: podnośniki samochodowe, komputery diagnostyczne, drukarki 3D, obrabiarki CNC, stanowiska spawalnicze metodami  MIG/MAG, TIG, a także stanowiska pneumatyczne i hydrauliczne

Współpracujemy z lokalnymi firmami : Gerresheimer, Zehnder Group, Weber, Rena. W naszej szkole znajduje się sztolnia ćwiczebna dla przyszłych górników. Profil górniczy został objęty patronatem KGHM Polska Miedź S.A. Współpracujemy z kopalnią gipsu i anhydrytu „Nowy Ląd” S. A., która co roku przyznaje stypendia dla najlepszych uczniów, absolwentów i praktykantów. W naszej szkole naukę możesz połączyć z płatnym stażami i praktykami u pracodawców.

U nas możesz rozwijać swoje pasje, brać udział w bezpłatnych kursach zawodowych (spawacza, wózków widłowych, SEP ). Nasi absolwenci to inżynierowie, specjaliści w branży: samochodowej, mechatronicznej, górniczej, mechanicznej. Mechanik to też dobra lokalizacja (blisko centrum i dworca PKS). Oferujemy kształcenie w poszukiwanych na rynku kierunkach : technik spawalnictwa i kierowca mechanik. Zespół Szkół Mechanicznych to szkoła dla Ciebie. To bezpieczeństwo i pewna przyszłość.