ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH W BOLESŁAWCU

Nasza szkoła – Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu – to inspirujące i przyjazne miejsce dla uczniów. Znajdziecie tu nowoczesne pracownie komputerowe oraz językowe, centrum multimedialne, a także dobrze zaopatrzone pracownie do nauki zawodu. Uczniowie mogą korzystać z boisk do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę oraz z sali do gry w tenisa stołowego oraz z siłowni.

Nowoczesna baza dydaktyczna, znakomicie wyposażone pracownie, uczestnictwo w unijnych projektach edukacyjnych, a w efekcie pasjonująca praca. Zawody, w których kształci szkoła, to prawdziwe wyzwanie. Od Waszej pomysłowości, twórczego zaangażowania, zdolności, zależeć będzie piękno naszego otoczenia: dopracowane w najdrobniejszych szczegółach budowle, zadbane ogrody i zdrowe lasy.

Nasze atuty to wyremontowane i świetnie wyposażone klasy, jedne z najlepszych pracowni do zajęć praktycznych w województwie, kompetentni i sympatyczni nauczyciele, wycieczki edukacyjne, wysoka zdawalność matur, udział w konkursach i olimpiadach, wyjątkowe tereny zielone i nowoczesne boisko. Uczniowie „Budowlanki” jeżdżą na ciekawe edukacyjne wycieczki, biorą udział w konkursach i olimpiadach a przede wszystkim są dobrze przygotowywani do egzaminu maturalnego i zawodowego. W ZSB z powodzeniem działa Samorząd Uczniowski, Koło Wolontariatu oraz Szkolny Klub Sportowy.

Od kilku lat jesteśmy doceniani w ogólnopolskim rankingu czasopisma „Perspektywy” i zaznaczamy swoją obecność w ogólnopolskich olimpiadach naukowych.  Świadczy o tym 1 miejsce w XLIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w ubiegłym roku. W tradycji szkoły zapisały się takie imprezy jak Hubertus, Dzień Budowlańca, Dzień Języków Obcych, Piknik Czytelniczy oraz  Dzień Sportu i Zdrowia. Jest to sposób na integrację szkoły oraz naukę poprzez zabawę.

Absolwenci kończąc lata nauki w przyjaznej atmosferze są jednocześnie bardzo dobrze przygotowani do dalszego etapu życia (praca zawodowa, studia wyższe). Zapraszamy.

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

Technikum nr 2
technik architektury krajobrazu
technik budownictwa
technik leśnik
technik geodeta

Szkoła Branżowa I stopnia nr 2
monter zabudowy i robót  wykończeniowych w budownictwie
wielozawodowa

Aleja 1000-lecia 51, 59-700 Bolesławiec
tel. +48 75 735 83 78
zsb.boleslawiec@interia.pl
www.zsb.boleslawiec.pl