Nasza szkoła – Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu – mieści się w pięknie położonym miejscu, które jest pełne zieleni. Nie jest ona duża, jest kameralna, przytulna i panuje tam sympatyczna atmosfera, którą tworzą życzliwi i kompetentni nauczyciele oraz wspaniali uczniowie. W murach szkoły znajdują się nowoczesne pracownie komputerowe oraz językowe, centrum multimedialne, a także dobrze zaopatrzone pracownie do nauki zawodu. Uczniowie mogą korzystać z boisk do gry w piłkę nożną, do koszykówki, do siatkówki oraz z sali do gry w tenisa stołowego i z siłowni.

Nowoczesna baza dydaktyczna, znakomicie wyposażone pracownie, uczestnictwo w unijnych projektach edukacyjnych, a na końcu tej drogi świetna, pasjonująca praca. Zawody, w których kształci szkoła, to prawdziwe wyzwanie. Od Waszej pomysłowości, twórczego zaangażowania, zdolności, zależeć będzie piękno naszego otoczenia: dopracowane w najdrobniejszych szczegółach budowle, piękne ogrody, zadbane, zdrowe lasy. Warto? Bez wątpienia.

Nasze atuty: Wyremontowane i świetnie wyposażone klasy, jedne z najlepszych pracowni do zajęć praktycznych w województwie, kompetentni i sympatyczni nauczyciele, wycieczki edukacyjne, wysoka zdawalność matur (trzecie miejsce w Bolesławcu!), udział w konkursach i olimpiadach, piękne tereny zielone i nowoczesne boisko. W naszej szkole uczniowie jeżdżą na ciekawe edukacyjne wycieczki, biorą udział w konkursach i olimpiadach a przede wszystkim są dobrze przygotowywani do egzaminu maturalnego i zawodowego. W ZSB prężnie działa Samorząd Uczniowski, Koło Wolontariatu oraz Szkolny Klub Sportowy.

W tym roku zostaliśmy docenieni w ogólnopolskim rankingu czasopisma „Perspektywy” i zaznaczyliśmy swoją obecność w ogólnopolskich olimpiadach naukowych, o czym świadczy 1 miejsce w XLIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.  W tradycji szkoły zapisały się takie imprezy jak Hubertus, Dzień Budowlańca, Dzień Języków Obcych, Piknik Czytelniczy, czy Dzień Sportu i Zdrowia, podczas których wszystkie klasy mogą się prezentować i dobrze bawić. Absolwenci kończąc lata nauki w ZSB są rewelacyjnie przygotowani do dalszego etapu życia (praca zawodowa, studia wyższe). Naszą szkołą tworzy wspaniała społeczność uczniowska oraz  grono pedagogiczne