Zapraszamy mieszkańców powiatu bolesławieckiego na rajd rowerowy pn. “Na tandemie po ziemi bolesławieckiej – aktywnie poznajemy nasz powiat. Rajd niewidomych i ich widzących pilotów.”

Rajd jest realizowany dzięki środkom pozyskanym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozostających w dyspozycji Powiatu Bolesławieckiego.

Fundacja NNT zaprasza mieszkańców Powiatu Bolesławieckiego na niezapomnianą przygodę w postaci Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Wydarzenie, które zorganizowane będzie 9 lipca, ma na celu promowanie aktywności fizycznej, integrację społeczną oraz podnoszenie świadomości na temat niewidomych i ich codziennych wyzwań.

Rajd Rowerowy rozpocznie się o godzinie 10:00 na Rynku w Bolesławcu. Jest to wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych. Chcemy zachęcić zarówno doświadczonych rowerzystów, jak i amatorów, do wspólnego spędzenia czasu na dwóch kółkach. To doskonała okazja, by razem z rodziną i przyjaciółmi cieszyć się pięknem przyrody naszego regionu i wsparciem lokalnej społeczności.

W trakcie rajdu uczestnicy będą mieli okazję dołączyć do niewidomych na tandemach, które pilotować będą harcerze z Hufca ZHP im. Szarych Szeregów z Bolesławca, będzie to ich pierwsze wyjątkowe doświadczenie jazdy rowerem w parze. Fundacja Niewidomi na Tandemach zapewni profesjonalne przewodnictwo i instruktaż, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo na trasie. Trasa rajdu obejmie malownicze miejsca w okolicy Bolesławca, prezentując piękno naszego powiatu.