plakat

Zapraszamy serdecznie na koncert zespołu PESH w sobotę, 2 grudnia o godz. 18.00  w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Współorganizatorami koncertu  są Gmina Miejska Bolesławiec i Powiat Bolesławiecki. Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Wstęp wolny!

PESH to polsko-norweski zespół młodych i niezwykle utalentowanych muzyków aktywnie działających na europejskiej scenie jazzowej.

Nazwa PESH wzięła się od pierwszych liter imion członków zespołu, który tworzą: perkusistka Patrycja Wybrańczyk, trębacz Emil Miszk, pianista Sondre Moshagen i kontrabasista Håkon Huldt-Nystrøm. W tym młodym kwartecie istotną osią jest szacunek do dorobku kultury norweskiej i polskiej, a celem muzyczna interakcja.

– To zespół demokratyczny, bez lidera. W dowolnym momencie każdy z nas może przejąć inicjatywę. Dużą siłą PESH jest to, że wszyscy komponujemy. Każdy z nas ma duży szacunek do działań pozostałych członków zespołu. Zostawiamy sobie wzajemnie dużo miejsca, nie tylko muzycznie, ale też na wyrażanie własnych opinii, żeby potem znaleźć wspólne rozwiązanie, wspólny mianownik – mówi trębacz Emil Miszk.

Przenikanie się wpływów z północy ze słowiańskim duchem to ważna mieszanka w historii jazzu, którą artyści chcą rozwijać współcześnie. Ich twórczość najtrafniej opisuje termin ekspresywnego jazzu w kameralnym wydaniu, z pejzażem brzmieniowym od modern jazzu i tradycyjnych rozwiązań, przez etniczną melodykę, aż po swobodną improwizację.