SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 DLA NASTOLATKÓW

Już od 17 maja można szczepić młodzież, która ukończyła 16 rok życia. Oznacza to, że e-skierowania mogą zostać wystawione osobom, które do 17 maja 2021 r. skończyły 16 lat oraz wszystkim osobom z rocznika 2004. 16- i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz. Jest to kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19.

Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka. Osoba niepełnoletnia musi przyjść na szczepienie z rodzicem lub opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na zaszczepienie.

Skontaktuj się z punktem szczepień. Nasz lokalny Punkt Szczepień Powszechnych znajduje się w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu przy ul. Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu.

Tel.  75 738 02 03

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.

Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL i nr telefonu.

Inne sposoby rejestracji :

  • zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
  • zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • wyślij SMS o treści “SzczepimySie” na numer 880 333 333.