W dniu 10 lutego br. odbyło się niezwykłe wydarzenie, największe tego typu na Dolnym Śląsku. W ramach XXII Integracyjnego Spotkania Opłatkowego Osób z Niepełnosprawnościami, ponad 600 osób spotkało się, by razem celebrować ten wyjątkowy czas w atmosferze przyjaźni i wzajemnego wsparcia.

Wydarzenie zorganizowane przez Powiat Bolesławiecki przy współpracy Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu było okazją do integracji i budowania więzi między osobami niepełnosprawnymi. Radosne spotkanie było również świetną okazją do spędzenia czasu w gronie przyjaciół oraz wzmacniania więzi społeczności lokalnej.

Gospodarzem uroczystości był Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, który osobiście zaangażował się w organizację wydarzenia, dbając o to, aby każdy uczestnik czuł się wyjątkowo i mile widziany.

XXII Integracyjne Spotkanie Opłatkowe Osób z Niepełnosprawnościami na pewno zostanie zapamiętane jako wyjątkowe i pełne ciepłych emocji.

Dziękujemy za ogromne wsparcie współorganizatorom i wolontariuszom, dzięki którym to spotkanie co roku jest wspaniałym wydarzeniem.

Gmina Bolesławiec, Miasto Bolesławiec, Gmina i Miasto Nowogrodziec, Gmina Osiecznica, Gmina Gromadka, Gmina Warta Bolesławiecka oraz gminne i miejskie ośrodki pomocy społecznej. Wolontariusze ze szkół powiatowych: I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu, II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu, Zespół Szkół Elektronicznych im Ignacego Domeyki w Bolesławcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu, Zespół Szkół Mechanicznych Bolesławiec, Społeczność Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu, Zespół Szkół Handlowych i Usługowych Bolesławiec ZSHiU, wychowankowie Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Iwinach, wolontariusze z Nowej Wsi, harcerze Hufiec ZHP im. Szarych Szeregów w Bolesławcu, organizacje pozarządowe działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu bolesławieckiego, 23 Śląski Pułk Artylerii, Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, Straż Miejska w Bolesławcu, Szpital św. Łukasza w Bolesławcu, wspólnoty parafialne, Caritas, @Zespół Pieśni i Tańca “Bolesławiec” , Chór Miejski Cantate Deo w Bolesławcu, Miejska Orkiestra Dęta Bolesławiec, Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu, Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki