W miniony weekend Powiat Bolesławiecki wraz z Powiatową Radą Kół Gospodyń Wiejskich w Bolesławcu oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Bolesławcu po raz dwudziesty zorganizował “Tradycyjne Stoły Wielkanocne”. W tym wydarzeniu wzięły udział 24 Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu bolesławieckiego, prezentując swoje umiejętności w przygotowaniu wielkanocnych potraw i dekoracji.

Jednym z głównych punktów programu było konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej, drugie miejsce przypadło ex aequo KGW Bolesławice i KGW Żeliszów, natomiast trzecie miejsce podzielili między sobą KGW Kraśnik Górny i Czerna.

Nagrody w obu konkursach wręczał Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, który od lat wspiera Koła Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu promując tradycję i kulturę regionu.

Podczas spotkania odbywała się rywalizacja w zakresie prezentowania potraw wielkanocnych. Tutaj zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy Bolesławieckiej, zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowało się KGW Żeliszów, trzecie miejsce przypadło KGW Jurków, a czwarte zajęło KGW z Iwin.

Stoły pełne pyszności i radości z pewnością pozostawiły niezapomniane wrażenie na wszystkich uczestnikach i gościach tego wyjątkowego spotkania.