Po blisko 20 latach Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów numer DBL/001 prowadzona przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bolesławcu Sp. z o.o. poddana została rewitalizacji.

W pierwszej kolejności przeprowadzono modernizację linii diagnostycznej, która zapewniła uzyskanie certyfikatu Transportowego Dozoru Technicznego na okres kolejnych 5 lat.

Linia diagnostyczna została wyposażona w najnowsze urządzenia firmy MAHA, pozwalające na precyzyjny pomiar parametrów technicznych badanych pojazdów. Sercem modernizowanych urządzeń jest nowoczesna centrala sterująca zespołem rolek do badania sprawności układu hamulcowego, urządzeniem do badania sprawności zawieszenia oraz geometrii układu jezdnego. System wyposażono w nowoczesny komputer oraz 50 calowy monitor powtarzający, na którym kierowca może śledzić przebieg i wynik badania.

Gruntowny remont przeszła również hala OSKP. Bramy wjazdowe i wyjazdowe zostały wyposażone w zdalnie sterowany system otwierania i zamykania, a stare oświetlenie zostało zastąpione ekologicznymi i energooszczędnymi źródłami światła LED. Odnowiono również biuro Diagnostów, które zostało wyposażone w zmodernizowany sprzęt komputerowy i poczekalnię dla klientów.

Poprawiony został również stan nawierzchni drogi na odcinku 150m stanowiącym wyjazd ze stacji kontroli pojazdów.

Na OSKP możliwe jest przebadanie techniczne w ramach badań obowiązkowych i dodatkowych każdego rodzaju pojazdu poruszającego się po naszych drogach.

Więcej zdjęć TUTAJ