Polski folklor zdominuje Teatr Stary we wtorkowy wieczór (22 czerwca). Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec” zaprasza na pierwszy koncert po długiej przerwie spowodowanej pandemią.

Pracownia tańca ludowego jest najdłużej funkcjonującą formą zajęć Młodzieżowego Domu Kultury, a tworzy go blisko 60 uczestników w wieku od 6 do 20 lat. Obecnie Zespół prowadzony jest przez Annę Idkowiak. Młodzi tancerze prezentowali polski folklor m.in. w Danii, Niemczech, Czechach i Chorwacji. W swoim repertuarze Zespół ma polskie tańce narodowe: kujawiaka, oberka, poloneza, mazura i krakowiaka oraz obrazki z wielu regionów Polski: Dolnego i Górnego Śląska, Lubelszczyzny, Wielkopolski, Małopolski, Kaszub.
Koncert będzie podsumowaniem przygotowań prowadzonych przez Zespół w trakcie mijającego roku szkolnego i nie tylko. Pojawią się również niespodzianki, które trochę cofną nas w czasie.

Przyjdźcie, rozsiądźcie się wygodnie i dajcie się  #wkręćsięwludowe we wtorek, 22 czerwca o godzinie 17.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu. Wstęp wolny, jednak z powodu ograniczeń związanych z epidemią liczba miejsc jest ograniczona. W czasie koncertu widzowie muszą zachować dystans oraz zasłonić usta i nos maseczką.