Uczniowie ZSHiU inspirowani twórczością Josefa Sudka 

Uczniowie kierunku – technik fotografii i multimediów w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych, inspirowani twórczością uznanego klasyka, postanowili stworzyć własną kolekcję fotografii, która cytuje z kadrów wybitnego, czeskiego fotografa Josefa Sudka. Sudek to prawdziwy poeta kamery, romantyk i liryk ukazujący nie – upiększoną rzeczywistość. Używał sprzętu z XIX wieku, wykonywał odbitki stykowe, a negatywy często naświetlał przez zdjęcie osłony obiektywu. Jego talent i niezwykłość patrzenia w pełni zostały docenione dopiero po śmierci artysty, stawiając go obecnie w gronie najwybitniejszych czeskich fotografów (Marta Sinior).
Uczniowie profesjonalnie zmierzyli się z niecodziennym zadaniem i to z niemałym powodzeniem. Zapraszamy do obejrzenia fotografii uczniów ZSHIU

https://issuu.com/fototechnik/docs/sudek

Fototechnik to specjalista zajmujący się fotografowaniem i realizacją projektów multimedialnych. Zajmuje się optycznym obrazowaniem wszelkiego rodzaju obiektów i utrwalaniem ich obrazów metodami chemicznymi lub elektronicznymi. Rejestruje i przygotowuje materiały cyfrowe do publikacji w mediach. Wykonuje i publikuje internetowe projekty multimedialne. Dobiera i wykorzystuje narzędzia informatyczne do realizacji określonych zadań.

Fototechnik może pracować w studiach fotograficznych, agencjach wydawniczych i reklamowych, policji, archiwach, instytucjach zajmujących się cyfryzacją materiałów analogowych oraz szeroko pojętym sektorze e-usług.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie fototechnik powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: organizowania planu zdjęciowego; rejestrowania, kopiowania i obróbki obrazu; wykonywania prac graficznych przeznaczonych do wydruku; przygotowywania prezentacji graficznych i multimedialnych; wykonywania i wdrażania internetowych projektów multimedialnych. Technik fotografii i multimediów to atrakcyjny i modny kierunek, który przyciąga wiele osób do Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych. Jak widać po efektach pracy uczniów, warto rozważyć rozwój w tym kierunku.

Szczegółowe informacje  – http://zshiu.boleslawiec.pl/

Uczniowie ZSHiU inspirowani twórczością Josefa Sudka 
Uczniowie ZSHiU inspirowani twórczością Josefa Sudka 
Uczniowie ZSHiU inspirowani twórczością Josefa Sudka