Bolesławiec był jednym z trzech miejsc gdzie odbywały się turnieje siatkówki plażowej o wymiarze dolnośląskim. Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk wyszedł naprzeciw problemom związanym z pandemią i zorganizował nietypowy finał wojewódzki w plażówce, organizując zawody w trzech miejscowościach.

Szkoły mogły same decydować, w której imprezie wezmą udział. 16 czerwca swoje zmagania rozpoczęły uczennice klas VII i VIII szkół podstawowych. Najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa numer 1 z Kamiennej Góry, która swój tytuł zdobyła w niesamowitych okolicznościach. W decydującym meczu przegrywała 0:1, w drugim secie przegrywała 14:20 (gramy do zdobycia 21 punktów) i wtedy w drużynie przeciwnej dokonano zmiany zawodniczki, która nie mogła już w tym meczu wrócić ponownie na boisko. Set zakończył się zwycięstwem szkoły z Kamiennej Góry 22:20, set trzeci również padł łupem zawodniczek z Kamiennej Góry do 6 i tym samym to one zwyciężyły w zawodach. Od lewej: Aleksandra Hałambiec, Marcelina Majewska, Dominika Walczuk oraz opiekun Zbigniew Lema. Drugie miejsce zajęły uczennice z Pisarzowic, trzecia lokata dla szkoły z Janowic Wielkich, natomiast miejsce czwarte przypadło dla dziewcząt z Raciborowic.

Dzień później o prymat walczyli chłopcy w tej samej kategorii wiekowej. W stawce czterech zespołów bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 1 z Kamiennej Góry, którzy pokonali kolejno swoich kolegów ze szkoły 2:1, reprezentację Raciborowic 2:0 oraz Szkołę Podstawową nr 1 z Bolesławca 2:0. Miejsce drugie wywalczył drugi zespół z Kamiennej Góry, trzecia lokata przypadła szkole z Raciborowic, natomiast czwarte miejsce zajęli uczniowie bolesławieckiej jedynki. Poniżej na zdjęciu mistrzowski zespół Szkoły Podstawowej nr 1 Kamienna Góra, od lewej: Tymoteusz Grzyb, Oliwier Zych i opiekun Zbigniew Lema.

Piątek 18 czerwca to mistrzowski turniej szkół ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców. Z zarejestrowanych 4 szkół na zawodach nie pojawiło się Liceum Ogólnokształcące z Wałbrzycha. Po dwóch zwycięstwach tytuł mistrzowski zdobyły zawodniczki I Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy pokonując I Liceum Ogólnokształcące Bolesławiec 2:1 oraz szkołę z Lubania 2:0. Bolesławianki wywalczyły miejsce drugie, natomiast trzecia lokata przypadła dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Lubania.

Na zdjęciu mistrzynie z Legnicy : Ewa Czapulak, Aleksandra Łastowiecka, Anna Makosiej i Julia Pogorzelska.

Świetną formę zaprezentowali podopieczni Michała Sobczyszyna z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu, nie dali szans rywalom wygrywając pewnie swoje mecze po 2:0 z Legnicą i Lubaniem. Za naszymi asami z Elektronika uplasowali się gracze I Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy, którzy w decydującym meczu zwyciężyli 2:1 z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych z Lubania. Na zdjęciu poniżej zwycięska drużyna Zespołu Szkół Elektronicznych od lewej: opiekun Michał Sobczyszyn, Oliwier Łomnicki, Mariusz Stoltman, Bartosz Piotrowski.

Finały popularnej plażówki zakończyły zawody sportu szkolnego. Mamy nadzieję, że kolejny sezon rozpoczniemy zgodnie z planem – sztafetowymi biegami przełajowymi i potrwa on nieprzerwalnie do finałów siatkówki plażowej.