Działająca przy ZOZ w Bolesławcu Fundacja Wspierajmy Zdrowie – wa ramach promocji zdrowego stylu życia – wsparła imprezę zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pogoda dopisała znakomicie, zabawa była przednia. Po tygodniach, a nawet miesiącach spędzonych głównie w czterech ścianach, chwila zimowego szaleństwa dała wszystkim solidny zastrzyk endorfiny.

Organizatorzy przygotowali liczne konkursy z nagrodami, w których rywalizowali zawodnicy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. Było przeciąganie liny na śniegu, rywalizacja o najdłuższy zjazd z górki na worku wypełnionym sianem, śnieżne anioły, bitwy na śnieżki. Każdy mógł robić co chciał, swoboda w działaniu tym bardziej była cenna, zważywszy, że w ostatnich latach śnieg – w dodatku w takie obfitości – to towar nader deficytowy.

Po mroźnym szaleństwie można się było ogrzać przy wielkim ognisku i zjeść upieczoną na patyku kiełbaskę, napić gorącej herbaty, a dla pełnoletnich była również kawa. Ukoronowaniem śnieżnej laby był kulig. Impreza odbyła się na terenie Ośrodka Wodno – Sportowego przy ulicy Spacerowej. Organizatorzy pilnowali, aby uczestnicy zabawy stasowali się do zasad reżimu sanitarnego i ze śnieżnego szaleństwa zabrali do domów wyłącznie miłe wspomnienia.

(Informacja ZOZ Bolesławiec, FOT. MOSiR, Fundacja Wspierajmy Zdrowie)