Przypominamy, że 15 maja rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Bolesławiecki. Rekrutacja potrwa do 19 czerwca 2023 r.
Rekrutacja odbywa się z wykorzystaniem systemu elektronicznego Nabór Vulcan.
W systemie każdy kandydat może wskazać trzy szkoły ponadpodstawowe według kolejności preferencji, a w nich wybrać dowolną liczbę oddziałów, w których chciałby kontynuować edukację. Pamiętać należy, że bardzo ważna jest kolejność wyboru, gdyż system przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału, który w podaniu został wskazany na jak najwyższej pozycji. O umieszczeniu ucznia w konkretnym oddziale decydować będą punkty rekrutacyjne.
Kandydaci do szkół ponadpodstawowych mogą rejestrować się w elektronicznym systemie naboru indywidualnie. Po wejściu na stronę internetową https://dolnoslaskie.edu.com.pl zakładają indywidualne konto. Po zalogowaniu uzyskują stały dostęp do pełnej oferty edukacyjnej wszystkich szkół publicznych w Bolesławcu oraz ich regulaminów rekrutacji. Baza danych obejmuje wszystkie typy szkół ponadpodstawowych dla młodzieży: licea ogólnokształcące, technika i branżowe szkoły I stopnia.

Oferta edukacyjna szkół TUTAJ