Od poniedziałku 28 lutego Starostwo Powiatowe wraz z Urzędem Miasta rozpoczęło zbiórkę rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. W trzech punktach na terenie Bolesławca:

  1. I LO w Bolesławcu, ul. Tyrankiewiczów 11
  2. II LO w Bolesławcu, ul. Dolne Młyny 60
  3. SP nr4 w Bolesławcu, budynek przy ul. Bielskiej 5

trwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy m.in. środków czystości, środków opatrunkowych, żywności długoterminowej oraz kocy, kołder, śpiworów i pościeli.

Koordynowane przez powiat bolesławiecki punkty zbiórki działają od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:00 do 18:00.

Wolontariusze zwracają jednak uwagę na to, by nasza pomoc była przemyślana. Do punktów często trafiają rzeczy, które nie nadają się do szybkiego przekazania uchodźcom.  

Zbieramy:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania i płukania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

ZBIERAMY TAKŻE NOWE KOCE, KOŁDRY, ŚPIWORY ORAZ POŚCIEL.

Część z przekazanych rzeczy zostanie również rozdysponowana wśród uchodźców z Ukrainy, którzy już przybyli do powiatu bolesławieckiego i tu uzyskali pomoc, w szczególności są to środki czystości oraz środki higieniczne.