Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego na II pozycji wśród dolnośląskich techników w najnowszym rankingu „Perspektyw”.
2 miejsce (27 pozycja w kraju) na Dolnym Śląsku i złotą tarczę „Perspektyw” zdobyło w tym roku Technikum nr 5 z bolesławieckiej „Handlówki”, która już w ubiegłych latach mogła się pochwalić dużymi sukcesami na tym polu. W 2022 roku technikum ZSHiU zdobyło srebrną tarczę i 6 miejsce na Dolnym Śląsku.
13 miejsce w województwie oraz brązowa tarcza przypadły Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu, na 22 pozycji również z brązową tarczą znalazło się Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego. Nasze dwie najlepsze techniczne szkoły znacznie wyprzedziły dolnośląskie technika, które zawsze utrzymywały dobre miejsca w prestiżowym rankingu. Zawodowe kształcenie w powiecie bolesławieckim trzyma poziom. Świadczą o tym wyniki również pozostałych techników w klasyfikacji dolnośląskiej. 45 pozycja przypadła „Budowlance”, a 71 „Mechanikowi”.
Natomiast, w „Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2023” I LO im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu znalazło się na 22 pozycji w województwie ze srebrną tarczą na koncie, a II LO – z brązową tarczą na 68 pozycji na Dolnym Śląsku.
– To świetny wynik. W tym roku wśród „edukacyjnych Oskarów” mamy złoto, srebro i 3 brązowe tarcze. Gratuluję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tak wysokiego poziomu powiatowej edukacji – podkreśla Katarzyna Zięba Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu.
Szkoły zostały ocenione za pomocą takich kryteriów jak: sukcesy w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matur z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego w przypadku techników. Należy podkreślić fakt, że do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych: protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach rankingowych zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepsze wyniki.
Gratulujemy pracowitym uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz dyrektorom.