7 i 8 czerwca 2021 r.na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół ponadpodstawowych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców.

W rywalizacji dziewcząt uczestniczyło pięć szkół, które rozegrały swój turniej grając systemem każdy z każdym. Bezkonkurencyjny okazał się zespół I Liceum Ogólnokształcącego, który nie dał szans rywalkom wygrywając wszystkie swoje mecze i tym samym zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Drugie miejsce przypadło dla II Liceum Ogólnokształcącego, kolejne miejsca zajęły zawodniczki Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych i Zespołu Szkół Budowlanych.

Powyżej na zdjęciu zwycięski zespół od lewej stoją : Julia Słota , Julita Jośko , Wiktoria Sobczyszyn i opiekun drużyny Pan Marcin Sobczyszyn .

Turniej drużyn męskich również toczył się według zasad każdy z każdym. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły. Bez straty punktów i setów najlepszym okazał się Zespół Szkół Elektronicznych, miejsce drugie – przegrywając tylko z mistrzem – wywalczył Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, trzecie miejsce przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu, zaś miejsce czwarte zajął Zespół Szkół Budowlanych. Zwycięzcy turniejów będą reprezentować nasz Powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 18 czerwca w Bolesławcu.

Na zdjęciu poniżej zespół mistrzowski, od lewej: opiekun zespołu Pan Michał Sobczyszyn, Mariusz Stoltman, Oliwier Łomnicki i Bartosz Piotrowski.