30 maja przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji, w minioną sobotę, pracownice Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu przygotowały Piknik Integracyjny pod hasłem „Kocham zwierzęta nie krzywdzę”.

Wspólna zabawa, animacje, konkursy, dużo pysznego jedzenia i wiele atrakcji czekało na przybyłych na piknik gości. Nie zabrakło zwierząt, które wszystkim sprawiły wiele radości, a dzieci, które wcześniej przygotowały prace plastyczne na konkurs w konwencji nazwy pikniku, otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Miłą niespodzianką był miś – żywa maskotka, do którego wszyscy chętnie się przytulali.

Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak wręczył rodzicom zastępczym podziękowania i wyraził podziw za ich poświęcenie.

– Chciałbym Wam serdecznie podziękować za to co robicie. To dzięki Wam dzieci pozostające pod opieką rodzin zastępczych mogą poczuć miłość, domowe ciepło i bezpieczeństwo, które jest tak ważne. Niestety, dzieci, które trafiają do pieczy zastępczej z roku na rok jest coraz więcej – mówił podczas pikniku Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym uznaniem i wywołało wiele radości, tym bardziej, że przez ostatnie dwa lata rodziny nie miały zbyt wielu możliwości do wspólnych spotkań ze względu na pandemię. Była to nie tylko okazja do integracji, ale przede wszystkim wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia.

W pikniku udział wzięli: Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Stanisław Chwojnicki, I Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Bolesławieckiego Barbara Kuduk, a także Przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej Powiatu Bolesławieckiego Waldemar Krysztofiak.

Zdjęcia z pikniku TUTAJ

Na terenie Powiatu Bolesławieckiego działa 147 rodzin zastępczych w tym 4 rodziny zastępcze zawodowe i 2 rodzinne domy dziecka. W pieczy zastępczej obecnie przebywa 240 dzieci. Liczba umieszczanych w pieczy zastępczej dzieci od kilku lat sukcesywnie wzrasta. Dostosowując się do potrzeb i zmian sytuacji społecznej liczba rodzin zastępczych zawodowych na terenie powiatu bolesławieckiego jest nieustannie zwiększana.

RODZIC NA ZASTĘPSTWO – MIŁOŚĆ NA ZAWSZE – ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ!

Osoby, które rozważają możliwość podjęcia się roli opiekuna zastępczego zapraszamy do kontaktu z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu, telefonicznie pod nr tel. 75 612 17 81 – 89 lub osobiście w siedzibie Centrum przy pl. Marsz. J. Piłsudskiego 2 w Bolesławcu (tzw. okrąglak).

Ponadto zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej http://pcpr.boleslawiec.pl  na której dostępne są szczegółowe informacje na temat rodzicielstwa zastępczego.