OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH POWIATU BOLESŁAWIECKIEGO

Tomasz Gabrysiak

Drogie ósmoklasistki, drodzy ósmoklasiści

W czasach, gdy świat staje się coraz bardziej dynamiczny i nieprzewidywalny, warto trzymać się pewnych wartości i ideałów, które pozostaną niezmiennie ważne, niezależnie od tego, jak bardzo zmieni się otaczająca nas rzeczywistość. Patrząc na Was, widzę młodych ludzi gotowych stawić czoła wyzwaniom współczesnego świata, gotowych do poszukiwania swojej drogi, swojego miejsca na ziemi. Jestem tu, by zachęcić Was do wyboru drogi edukacyjnej, która będzie nie tylko solidnym fundamentem dla waszej przyszłości, ale również miejscem, gdzie będziecie mogli rozwijać się nie tylko intelektualnie, ale także osobowo i społecznie.

Wielu słusznie mówi o kształceniu jako o nauce prawa do własnego zdania. To jest kluczowe. W szkołach powiatu bolesławieckiego pragniemy nie tylko dostarczyć Wam wiedzy, ale także nauczyć Was krytycznego myślenia, samodzielności w formułowaniu opinii i szacunku dla różnorodności. Żyjemy w czasach, gdy świat potrzebuje ludzi, którzy nie boją się wyrażać swoich poglądów, którzy potrafią myśleć samodzielnie i podejmować odpowiedzialne decyzje.

W naszych szkołach nie tylko zaskoczy Was wysoki poziom nauczania, ale także przyjazne środowisko sprzyjające osobistemu rozwojowi. Szkoły ponadpodstawowe są miejscem, gdzie nie tylko zdobędziecie niezbędną wiedzę, ale także nawiążecie trwałe przyjaźnie, odkryjecie swoje pasje, zainteresowania oraz zdobędziecie wsparcie i inspirację od doświadczonych nauczycieli.

Niezależne rankingi potwierdzają, że nasze szkoły należą do najlepszych na Dolnym Śląsku. To efekt ciężkiej pracy wielu ludzi zaangażowanych w proces edukacji. To gwarancja, że stawiając na nasze szkoły, stawiacie na wysoką jakość nauczania i przyjazną atmosferę.

Drodzy uczniowie, przede wszystkim życzę Wam powodzenia w wyborze szkoły. Pamiętajcie, że to ważna decyzja, która będzie miała wpływ na Waszą przyszłość. Zachęcam Was do wyboru takiej szkoły, która będzie dla Was nie tylko miejscem nauki, ale także miejscem, gdzie będziecie mogli rozwijać się jako jednostki oraz członkowie odpowiedzialnej społeczności.

Wierzę, że szkoły powiatowe mogą być dla Was tym miejscem.

                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                      Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak

SZKOŁY POWIATU BOLESŁAWIECKIEGO