Dzisiejsze obchody organizowane przez Powiat Bolesławiecki i 23. Śląski Pułk Artylerii w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości miały bardzo uroczysty i wyjątkowy charakter.

Oprócz zaprzysiężenia uczniów klas o profilu wojskowym II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” przez mieszkańców oraz przybyłych gości.

Pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, Zastępca Prezydenta Renata Szewczyk oraz przedstawiciele Rady Powiatu, Rady Miasta, stowarzyszeń, organizacji, delegacje miast, gmin, służb mundurowych oraz uczniów złożyli kwiaty.

Tego dnia również w ramach obchodów Święta Niepodległości w Bolesławieckiej Bazylice została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Po uroczystościach pod Pomnikiem dla mieszkańców przygotowano atrakcje w postaci przejazdu Patrolu Konnego Grupy Rekonstrukcji Historycznej 6. Pułku Ułanów Kaniowskich po miejskim rynku wraz z postaciami historycznymi.

W ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy zdjęcia z ramką hasztagową # Narodowe Święto Niepodległości i tym razem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu, którzy w rekordowej liczbie przybyli na dzisiejsze obchody Dnia Niepodległości.