Dnia 1 września 2021 r. we wszystkich szkołach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu.

Szkoła od czterech lat oferuje możliwość kształcenia w klasie mundurowej. Tym razem rozpoczęcie roku szkolnego zbiegło się z ogólnopolską inauguracją Programu “CYBER MIL Z KLASĄ”. Głównym celem programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów do korpusów osobowych kadry zawodowej i naukowej Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Jest to ogromny sukces powiatu oraz szkoły, która zakwalifikowała się do tego programu jako jedna z 16 szkół z Polski, po jednej z każdego województwa. Uroczystość urozmaicono prezentacją krótkiego filmu obrazującego powstanie klasy mundurowej w tej szkole. 1 września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, to przede wszystkim rocznica wybuchu II Wojny Światowej, o czym pamiętali uczniowie oraz nauczyciele II LO. Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć również krótki film przygotowany przez II LO, przypominający o tych historycznych wydarzeniach. Starosta Bolesławiecki w swoim przemówieniu odniósł się m.in. do pandemii i nauczania zdalnego, wyrażając jednocześnie podziw dla uczniów oraz nauczycieli Powiatu Bolesławieckiego za sprostanie temu trudnemu zadaniu. Ostatnie matury pokazały, że nasi uczniowie, nasi nauczyciele są najlepsi w całym województwie. Osobiście się z tego bardzo cieszę – przyznał Starosta.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzymy równie udanego roku szkolnego, pełnego nowych wyzwań, wiedzy oraz znajomości!