Chcesz sprzedać auto i nie wiesz, jak to zrobić? Planujesz rozpocząć działalność gospodarczą? Twoje dziecko ma kłopoty z prawem? Nie umiesz porozumieć się w sprawie alimentów? Ogrom i zawiłość skomplikowanych przepisów i procedur utrudniają Ci  podjęcie działań?

Jest na to sposób! Nie takie prawo straszne, kiedy się o nim poczyta. Jasno i przystępnie zawiłości prawne objaśnia nam Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza. Organizacja ta prowadzi w naszym powiecie punkty nieodpłatnej pomocy i nieodpłatnego poradnictwa i choć ciągle panują obostrzenia sanitarne, to pomoc jest udzielana zdalnie przez dyżurujących telefonicznie prawników.

Ponadto Stowarzyszenie na swojej stronie internetowej opracowało szereg materiałów edukacyjnych, które mogą być pomocne w rozwiązywaniu związanych z prawem problemów. Na dedykowanej naszemu powiatowi stronie można znaleźć artykuły, filmy, plansze edukacyjne mówiące o nieodpłatnej pomocy, poradnictwie i mediacji. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia poniższej strony: TUTAJ