Uczniowie szkół Powiatu Bolesławieckiego najlepiej poradzili sobie z tegoroczną maturą na tle całego Województwa Dolnośląskiego. Zdawalność matur w naszym powiecie wyniosła 82%. Warto zaznaczyć, że w tej ważnej rywalizacji wyprzedziliśmy największe miasta w regionie, łącznie ze stolicą.

Oprócz rówieśników z Wrocławia nasi maturzyści osiągnęli wyższe wyniki niż młodzi mieszkańcy Legnicy, Jeleniej Góry czy Wałbrzycha. Wśród powiatów też nie mamy sobie równych. W tyle zostawiliśmy takie powiaty jak: wrocławski, kamiennogórski, świdnicki, oławski czy milicki.

A jak z egzaminem dojrzałości poradzili sobie uczniowie poszczególnych szkół w Bolesławcu? Prawie 100% wynik (99,21%) udało się osiągnąć w I Liceum Ogólnokształcącym. Drugie miejsce na podium to Zespół Szkół Handlowych i Usługowych (93,33%). Trzecie miejsce – Zespół Szkół Budowlanych (88,89%). Zaraz potem Zespół Szkół Elektronicznych (87,60%), II Liceum Ogólnokształcące (82,72%), Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych (71,83%) oraz Zespół Szkół Mechanicznych (69,23%).

To nie był łatwy rok dla nikogo w warunkach zdalnego nauczania, dlatego tym bardziej cieszy imponująca pozycja naszych szkół w województwie. Mimo pandemii oraz utrudnień z nią związanych, nasza młodzież „dojrzale” zmierzyła się z tym zadaniem, a test z samodzielności zdała na 6 z plusem. Wielkie brawa!

Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz dyrektorom!
Tak trzymać!!!