Kot w Butach

W sobotę 12 i 19 czerwca, na scenie Teatru Starego, odbędzie się przedstawienie pt. „Kot w butach”. Wystąpią w nim dzieci w wieku od 6 do 9 lat z pracowni plastyczno-teatralnych MDK w Bolesławcu prowadzonych przez Renatę Dorosz.

„Kot w butach” – to ludowa baśń europejska, która została spisana pod koniec XVII w. przez Charlesa Perraulta. Doczekała się wielu wariantów i opisów. Opowiada o młodym młynarczyku Jasiu wygnanym w świat przez nieczułych braci i o kocie, który dzięki swojemu sprytowi odmienia życie chłopca.

Bajka pokazuje jak ważne są szczere uczucia, przyjaźń i miłość. Kot, mimo swoich kłamstw i podstępów, ma dobre intencje i jest prawdziwym przyjacielem chłopca. Pomaga mu jak potrafi i uczy, że pomysłem i własnymi siłami można osiągnąć bardzo dużo. Kluczową wartością tej historii okazuje się uczciwość i czyste serce Jasia – one są drogą do szczęścia i zostają nagrodzone.

12 czerwca o godz. 17.00 zaprezentuje się grupa Kreatorki I, natomiast 19 czerwca o godz. 17.00 wystąpi grupa Kreatorki II. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia autorskiej interpretacji „Kota w butach” w wykonaniu dzieci z pracowni plastyczno-teatralnych prowadzonych przez Renatę Dorosz.

Wstęp wolny, jednak z powodu ograniczeń związanych z epidemią ilość miejsc jest ograniczona. Podczas wydarzeń widzowie muszą zachować dystans oraz zasłonić usta i nos maseczką