Za nami Gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2023 roku, która odbyła się w Sali kina Forum w Bolesławcu.

Nagrody przyznano w kategoriach: społeczne, sport, nauka oraz kultura a także nagrody honorowe.

Zdolni uczniowie powiatowych szkół również w tym roku zdobyli te wyjątkowe wyróżnienia, a Fundacja „Wspierajmy Zdrowie” otrzymała nagrodę honorową.

W kategorii nauka nagrody otrzymali: Miłosz Wojtowicz, Wojciech Raszczuk, Franciszek Nowak oraz Jakub Walkowiak – uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu

W kategorii kultura – Aneta Ćwieluch, Milena Uznańska i Mikołaj Mankiewicz z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu oraz Milena Konieczna z III Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu

Kategoria sport: uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego: Vanessa Michaluk, Stanisław Strzelecki, Oliwier Skorupiński oraz Wojciech Iwan.

Jesteśmy z Was dumni !!!

Serdeczne gratulujemy.

Sylwetki nagrodzonych:

Fundacja „Wspierajmy Zdrowie”, działająca przy bolesławieckim Szpitalu św. Łukasza, od lat realizuje inicjatywy mające na celu poprawę zdrowia mieszkańców miasta. Promuje zdrowy styl życia, organizując wydarzenia sportowe. Finansuje zakup sprzętu medycznego, prowadzi kampanie edukacyjne i informacyjne dotyczące profilaktyki zdrowotnej i pierwszej pomocy.

Miłosz Wojtowicz, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, laureat wielu konkursów o zasięgu dolnośląskim i ogólnopolskim, m.in. 3 – krotny laureat konkursu zDolny Ślązak: polonistycznego, matematycznego i biologicznego. Finalista ogólnopolskiego finału Olimpiady Antysmogowej.

Wojciech Raszczuk, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, wybitnie uzdolniony w przedmiotach ścisłych, otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej, wyróżnienie na XX Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej,  VI miejsce na XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej.

Franciszek Nowak oraz Jakub Walkowiak, młodzi pasjonaci robotyki. Reprezentowali Polskę w ogólnoświatowym finale World Robot Olympiad, który odbył się w Panamie w listopadzie 2023 r., zdobywając 30. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Aneta Ćwieluch, Milena Uznańska i Mikołaj Mankiewicz
Aneta Ćwieluch, reżyserka i pedagożka teatru, pomysłodawczyni Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Młodzieżowe Zatargi z Teatrem, który od 9 lat odbywa się w Bolesławcu. Stworzyła wiele spektakli  nagrodzonych na ogólnopolskich festiwalach teatralnych.
Milena Uznańska i Mikołaj Mankiewicz, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, aktywni uczestnicy pracowni teatralnej w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie pod okiem pani Anety Ćwieluch osiągnęli wiele spektakularnych sukcesów indywidualnych i grupowych.

Vanessa Michaluk, młoda biegaczka, która w 2023 roku zdobyła wiele nagród na arenie krajowej. Rekordzistka Polski na dystansie 80 m przez płotki. Laureatka 1. miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach na dystansach 80 m i 300 m przez płotki.

Stanisław Strzelecki, zawodnik MKS Bolesłavia. zdobywca złotego medalu na Mistrzostwach Polski LZS w biegu na 400 m oraz brązowego medalu na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych na dystansie 400 m. Jest objęty szkoleniem Kadry Narodowej Juniorów.

Oliwier Skorupiński,  zawodnik Klubu MKS Bolesłavia, powołany do reprezentacji Polski. Wicemistrz Polski Juniorów Młodszych w biegu na 1500 m. Zajął 3. miejsce w biegu na 1 500 m w międzypaństwowym meczu U18 pomiędzy Polską, Węgrami, Słowacją, Czechami i Słowenią.

Wojciech Iwan, srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski i brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Europy w dyscyplinie squash.

Milena Konieczna, uczennica 3. Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, kompozytorka i wokalistka. Finalistka wielu konkursów i festiwali piosenki o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, m.in. Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej „Face the Music”. Występuje podczas licznych akcji charytatywnych.