Msza Święta w intencji strażaków

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, data ta nie jest przypadkowa, ponieważ to właśnie w tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. W Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej odbyła się tradycyjna, uroczysta Msza Święta w intencji strażaków, pracowników, emerytów Komendy PPSP w Bolesławcu, druhów Ochotniczej Straży Pożarnej oraz członków ich rodzin.

W nabożeństwie, któremu przewodniczył ks. prałat dr hab. Andrzej Jarosiewicz, uczestniczyli Tomasz Gabrysiak Starosta Bolesławiecki, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na czele z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu st. bryg. Andrzejem Śliwowskim, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu bolesławieckiego reprezentowani przez druha Jarosława Nenkina  –  prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP i poczet sztandarowy OSP w Ocicach, a także emeryci z Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP st. bryg. w st. spocz. Grzegorzem Koconem.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami ilość osób przebywających w Bazylice była ograniczona. Pozostali mogli śledzić transmisję on-line. Na stronie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Bolesławcu można pobrać link do transmisji Mszy św.

Strażacy każdego dnia spotykają się z ludzką tragedią, niebezpieczeństwem i śmiercią. Ich dokonania w każdym dniu i w trakcie każdej podejmowanej akcji, mają bezcenną wartość. To właśnie strażacy, ryzykując własne zdrowie i życie zapewniają bezpieczeństwo innym, dlatego życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także dużo zdrowia.

Msza Święta w intencji strażaków
Msza Święta w intencji strażaków
Msza Święta w intencji strażaków