3, 2, 1… startujemy!

Z wielka radością informujemy, że pomimo trudnych czasów dla wydarzeń artystycznych, właśnie rozpoczęliśmy projekt “Wokalne spotkania – polsko-czeskie warsztaty muzyczne”. W projekcie weźmie udział 25 młodych wokalistów z Polski i Czech. Zajęcia warsztatowe poprowadzą: Marta Podulka i Daniel Moszczyński.

Celem nadrzędnym projektu jest nawiązanie muzycznej współpracy pomiędzy środowiskami regionów pogranicza, poprzez pięciodniowe warsztaty wokalne z udziałem 25 uczestników z Polski i Czech. Zajęcia prowadzone będą przez uznanych artystów i wykładowców: Martę Podulkę i Daniela Moszczyńskiego.
Efektem finalnym będą powarsztatowe koncerty z udziałem, nie tylko wszystkich uczestników zajęć i wykładowców, ale również zawodowych muzyków zaproszonych do projektu. Koncerty finałowe odbędą się: 7 sierpnia, godz. 18.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu, oraz 10 sierpnia, godz. 19.00 w Prerovie (Czechy).
Ponieważ ilość miejsc w naszym Teatrze jest ograniczona, dlatego przygotujemy również transmisję LIVE z koncertu – link pojawi się bezpośrednio przed wydarzeniem na stronie MDK Bolesławiec oraz na naszym profilu FB.
Projekt “Wokalne spotkania – polsko-czeskie warsztaty muzyczne” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Sylwetki wykładowców:

Marta Podulka – wokalistka, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, związana z poznańskim zespołem 7sekund, obecnie występuje solo.
Finalistka konkursów Mam Talent i X Factor, ma na swoim koncie autorską płytę “Nie przeszkadzać” z której pochodzą przeboje mocno lansowane przez rozgłośnie radiowe: “Nieodkryty ląd” i “Mocna”.
https://www.youtube.com/watch?v=YvY8n59y89c

Daniel Moszczyński – piosenkarz, muzyk sesyjny, kompozytor, tekściarz oraz producent muzyczny. Współtwórca hip-hopowo-jazzowy Bibobit i rockowo-funkowy Omni mOdO. Wcześniej znany z pierwszego polskiego boysbandu JUST 5, z którym wylansowali wielki przebój końca lat 90-tych “Kolorowe sny”. Po przygodzie z Just 5 artysta skierował swoje muzyczne kroki w stronę muzyki jazzowej – udzielał się jako muzyk sesyjny, kompozytor, tekściarz oraz producent muzyczny. Komponował m.in. dla AudioFeels, Kasi K8 Rościńskiej, Kasi Wilk oraz finalistów programu TVN Mam Talent, współpracował także z Urszula Dudziak, która nagrała z zespołem Bibobit utwór “Plotka”.
https://www.youtube.com/watch?v=ChGppvhqDNA