Przed nami wyjątkowe literackie wydarzenie i to z datą idealnie skrojoną pod mistrza horrorów – 13go w piątek! Na deskach Teatru Starego będziemy mieli zaszczyt gościć Grahama Mastertona – światową legendę literatury grozy!
Wszystkich fanów literatury zapraszamy na spotkanie autorskie z Grahamem Mastertonem do Teatru Starego w Bolesławcu, 13 września o godz. 18.00.
Graham Masterton to brytyjski pisarz, który najbardziej znany jest jako autor horrorów. Jednak w jego dorobku znaleźć można także thrillery, nowele o klęskach żywiołowych, nowele dla dzieci, opowiadania, jak również powieści, sagi historyczne i poradniki dla dorosłych.
Masterton zadebiutował jako autor horrorów w 1976 roku książką o tytule „Manitou”, na podstawie której po dwóch latach nakręcono film o tym samym tytule. Od tej pory Graham wydał ponad 40 horrorów i otrzymał nagrody za książki:
* „Kostnica” (”Charnel House”) – Special Edgar przez Mystery Writers of America
* „Zwierciadło piekieł” (”Mirror”) – Srebrny Medal West Cost Review of Books,
* „Wizerunek zła” (”Family portrait”) – za którą zdobył nagrodę Prix Julia Verlanger jako jedyny pisarz niefrancuski.
Poza w/w nagrodami, Graham Masterton był jeszcze wielokrotnie nagradzany za swoje opowiadania i powieści. Jego trzy opowiadania zostały sfilmowane przez Tony’ego Scotta, twórcy telewizyjnego serialu „The Hunger”.
Łącznie Graham Masterton napisał ponad 150 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy!
Obecnie Masterton regularnie pisuje do takich czasopism jak Cosmopolitan, Men’s Health, Woman, Woman’s Own, a nawet do naszej polskiej Nowej Fantastyki.
Autor mieszka w Surrey w Anglii, a prywatnie wiele łączy go z Polską. Ma trzech synów – jego żona Wiescka (Wiesława) była dzieckiem polskich emigrantów (zmarła w 2011 roku).
Mamy nadzieję, że wieczór z G. Mastertonem będzie jednym z najważniejszych literackich wydarzeń w naszym mieście, więc warto już dzisiaj zarezerwować sobie piątkowy wieczór 13 września (godz. 18.00).
Dodatkowym gościem wieczoru będzie tłumacz literatury anglojęzycznej – Piotr Kuś – który w swoim dorobku ma ponad 120 przetłumaczonych książek, z czego 25 pozycji to tłumaczenia dzieł Grahama Mastertona.
Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora oraz otrzymać autograf zarówno autora jak i tłumacza. Wstęp na spotkanie jest wolny.