W dniu 7 marca w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca działalność PKS Bolesławiec w latach 2019-2023. W konferencji uczestniczyło ponad 70 osób – obecni i byli pracownicy PKS Bolesławiec, przedstawiciele powiatów i gmin, przedstawiciele służb mundurowych oraz przedstawiciele firm i instytucji współpracujących ze Spółką.

Konferencję rozpoczęła prezentacja Łukasza Jaźwca – Prezesa Zarządu Spółki PKS Bolesławiec, która podsumowała działalność Przedsiębiorstwa w latach 2019-2023. W prezentacji znalazły się informacje pokazujące w jakim stanie była Spółka 5 lat temu, kiedy realna była groźba jej likwidacji, a w jakim stanie jest obecnie. Dziś Spółka w sposób efektywny i kompleksowy wykonuje komunikację pasażerską na terenie powiatu bolesławieckiego.

Powiat Bolesławiecki jest jednym z nielicznych w kraju, realizującym przewozy pasażerskie na taką skalę. To duże wyzwanie, którego podjął się Powiat w 2019 roku, związanie z walką z wykluczeniem komunikacyjnym na bazie ustawy o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej udało się zrealizować. Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak w swoim przemówieniu mocno podkreślał, że było to możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy z gminami powiatu bolesławieckiego.

Podczas uroczystości zostali uhonorowani wieloletni pracownicy Spółki, oraz przedstawiciele załogi: Józef Kopeć, Szczepan Osuch, Mirosława Gudaczewska, Mariusz Nawrot, Marek Sokołowski oraz Franciszek Bochnia.

Uroczystości towarzyszyły występy artystyczne grup wokalnych MDK w Bolesławcu prowadzonych przez Pana Marka Łętowskiego.