Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Bolesławcu od wielu lat kształci utalentowane jednostki, rozwijając ich umiejętności muzyczne i przygotowując do dalszej nauki w szkołach artystycznych. Jubileusz 40-lecia istnienia tej placówki był niezwykłą okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć i wzmocnienia działań na rzecz uczniów oraz nauczycieli.

Podczas uroczystej gali Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak przekazał wysokiej klasy sprzęt muzyczny w postaci cyfrowego pianina, który jest wyrazem uznania dla osiągnięć tej instytucji oraz wsparcia dla rozwijających się talentów młodych muzyków.

Starosta Bolesławiecki podczas swojego przemówienia podkreślił, jak ważne jest wspieranie edukacji artystycznej i rozwijanie pasji muzycznej wśród młodych osób. Przekazanie sprzętu muzycznego to tylko jedna z inicjatyw, jakie podejmuje w celu promowania kultury i sztuki w naszym powiecie. Dzięki takim działaniom Szkoła Muzyczna w Bolesławcu ma większe możliwości rozwoju i inspiruje kolejne pokolenia muzyków.