14 grudnia 2022 r. odbył się II Powiatowy Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych pod patronatem Starosty Bolesławieckiego Tomasza Gabrysiaka. W konkursie wzięło udział 23 wokalistów i zespołów ze szkół powiatu bolesławieckiego. Decyzją jury w kategorii uczniów klas 4-6 zwyciężyła Paulina Nitarska ze Szkoły Podstawowej w Wykrotach oraz Hanna Kowal z Prywatnej Szkoły Podstawowej Oxpress w Bolesławcu. II miejsce zajęła Katarzyna Eliaszewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu, a III miejsce Zespół “Gwiazdki” ze Szkoły Podstawowej w Gromadce.
W kategorii uczniów klas 7-8 pierwsze miejsce przyznano zespołowi AKORD ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu, natomiast wyróżnienie otrzymała Maja Starczewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu.
W grupie uczniów ze szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęła Wiktoria Eliaszewicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, II miejsce Agata Szewczyk z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu i miejsce III – Martyna Rudzik z Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu. Zespół “Iniemamocne” z Młodzieżowego Domu Kultury odebrał nagrodę w kategorii “Ośrodki kultury i placówki oświatowe prowadzące pracownie wokalne dla młodzieży”. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wykonawcom i ich opiekunom.