II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. J. KORCZAKA W BOLESŁAWCU

1) klasa biologiczno – chemiczna; przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski lub niemiecki;
2) klasa mundurowa; przedmioty rozszerzone: geografia, informatyka, język angielski;
3) klasa CYBER.MIL –przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka, język angielski.

Warto związać się z tym miejscem na kilka lat. Ta szkoła gwarantuje wszechstronny rozwój oraz solidną edukację, która z pewnością będzie merytoryczną bazą do rozwijania umiejętności i wiedzy na studiach.
Odkryj potencjał II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka. Tu Twoje marzenia stają się rzeczywistością. Gotowy na fascynującą podróż w świat nauki? Wybierz klasę biologiczno-chemiczną i zgłębiaj tajemnice biologii i chemii! Rozwijaj swoje umiejętności w języku angielskim lub niemieckim. Marzysz o służbie w mundurze? Wybierz klasę mundurową. Rozwijaj się w geografii, informatyce i angielskim. Gotowy na mocne wyzwania w służbie mundurowej? Czujesz pasję do technologii? Klasa CYBER.MIL to miejsce dla Ciebie! Opanuj matematykę, informatykę i język angielski.
Nasza szkoła to nie tylko miejsce nauki, to przestrzeń, w której Twoje talenty i pasje mogą rozkwitać! Zapewniamy edukację, która będzie solidnym fundamentem Twojej przyszłości! Rozwijaj swoje umiejętności językowe w międzyoddziałowych grupach językowych! Interesuje Cię teatr, szachy, czy sport? Znajdziesz u nas szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli i specjalistów z Politechniki Wrocławskiej! Dzięki międzynarodowej wymianie oraz licznym konkursom i olimpiadom będziesz mógł eksplorować świat i rozwijać się w różnych dziedzinach. Nasza szkoła to nie tylko nauka – to miejsce sukcesów, wyjątkowych inicjatyw i nowych przyjaźni. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i tytułów oraz bardzo dobrej pozycji w prestiżowym rankingu „Perspektyw”. Tutaj poznasz nowoczesne technologie, rozwiniesz pasje artystyczne, naukowe i sportowe. Wspierają Cię wysoko wykwalifikowani nauczyciele i przyjazna atmosfera. Ucz się w nowoczesnych pracowniach, korzystając z elektronicznego systemu wypożyczania książek w naszej bibliotece. W II LO masz wszystko, czego potrzebujesz do rozwoju! Dołącz do naszej świetnej społeczności. To miejsce, gdzie Twoje marzenia staną się rzeczywistością!

 ul. Dolne Młyny 60, 59-700 Bolesławiec
tel. +48 75 734 53 13
sekretariat@lo2.boleslawiec.pl
www.lo2.boleslawiec.pl