Wybierając II Liceum Ogólnokształcące, masz okazję uczyć się w nowoczesnej szkole na miarę XXI wieku. Będziesz mógł rozwijać swoje pasje – naukowe, teatralne, artystyczne i sportowe. W edukacji pomoże Ci wysoko kwalifikowana kadra nauczycieli. U nas poczujesz się bezpiecznie – szkoła posiada monitoring oraz system kontroli dostępu. Biblioteka wyposażona jest w elektroniczny system wypożyczania książek. Na terenie szkoły działają kawiarenka i stołówka. Posiadamy bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe: biologiczną, chemiczną, matematyczną, informatyczną i cyber.mil.

Oferujemy zajęcia z informatyki rozszerzonej prowadzone przez pracowników naukowych Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, naukę języków obcych w systemie międzyoddziałowym (język angielski, niemiecki, francuski i rosyjski), dodatkowe przedmioty rozszerzone, ciekawe przedmioty uzupełniające – edukacja wojskowa, edukacja prawna, edukacja filmowa, elementy  architektury, ochrona środowiska.

Wyróżniamy się profesjonalną i dostosowaną do Waszych potrzeb organizacją zajęć lekcyjnych i proponujemy ciekawe zajęcia pozalekcyjne: kółko teatralne, kółko szachowe, liczne zajęcia sportowe. Szkolne koło Caritas – największe w Diecezji Legnickiej, prowadzące szereg akcji charytatywnych na rzecz mieszkańców naszego  miasta i powiatu.  Nasi uczniowie biorą udział w wymianie międzynarodowej: Węgry, Niemcy, Bośnia i Hercegowina, Czechy.

Uczniowie odnoszą liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, olimpiadach i zawodach sportowych. Organizujemy obozy naukowe i obozy szkoleniowe dla klas o profilu wojskowym. Wspaniała atmosfera w naszej szkole zapewni Ci nawiązanie nowych przyjaźni. Utalentowanym pozwalamy rozwijać pasje i marzenia – galeria szkolna im. Michała Twerda jest stworzona dla młodych artystów. Wystawy fotografii, malarstwa i rzeźby stały się naszym znakiem rozpoznawalnym.