I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego znalazło się na 20 miejscu wśród dolnośląskich liceów w prestiżowym i cenionym w środowisku ogólnopolskim „Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021”. Szersze tło jest również do pozazdroszczenia, bo I LO znalazło się na 280 pozycji w kraju i uzyskało srebrny znak jakości nauczania. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że rok temu było to 317 miejsce. Ranking wyników maturalnych okazał się jeszcze lepszy. Bolesławiecka „Jedynka” wśród polskich liceów ogólnokształcących zajęła 279 miejsce, otrzymując Srebrną Tarczę.

Wśród bolesławieckich techników najwyżej sklasyfikowano Technikum nr 5 w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego. W zestawieniu wojewódzkim oznacza to 9 miejsce (w roku 2020 była to 17 pozycja) oraz srebrny znak jakości.  Natomiast Brązową Tarczę uzyskało Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki, zajmując 11 miejsce na Dolnym Śląsku.

Coroczny Ranking Liceów i Techników w periodyku „Perspektywy” tworzony jest na podstawie danych pochodzących od zewnętrznych komisji oceniających wyniki matur, olimpiad przedmiotowych, a w przypadku techników również wyniki egzaminów zawodowych. W tym prestiżowym zestawieniu, które buduje markę szkoły, a uczniowie i rodzice często biorą je pod uwagę w czasie wyboru drogi edukacyjnej, bolesławieckie szkoły odnotowały spory sukces.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym szkołom!