I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. W. BRONIEWSKIEGO W BOLESŁAWCU

“Twoja szkoła, Twój wybór, Twoja przyszłość” – to hasło, za którym kryje się najwyższa jakość edukacji, magia miejsca dla każdego, kto chce się rozwijać, to atmosfera szacunku do przeszłości i energia nowoczesności.  Wiedza i nauka, rozwój umiejętności i kompetencji  – to jedne z najważniejszych zadań w I Liceum Ogólnokształcącym.

Dzięki szerokiej i różnorodnej ofercie edukacyjnej swoje miejsce znajdzie tu każdy: humanista, matematyk, biolog, artysta, sportowiec, społecznik i lingwista. Szczególnie rozbudowana jest nauka języków obcych, gdzie obok języka angielskiego i niemieckiego można wybrać dodatkowo język włoski, hiszpański czy francuski.

Koła zainteresowań, realizowane projekty edukacyjne – to tu działa Bolesławiecka Szkoła Filmowa, pozwalają rozbudzać pasje i rozwijać się w wielu kierunkach.
Naukowy ruch olimpijski i wysokie wyniki matur na poziomie rozszerzonym dają szansę na dostanie się na wymarzone kierunki studiów w Polsce i za granicą.

Doskonała baza sportowa sprzyja sukcesom w wielu dyscyplinach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

I Liceum Ogólnokształcące to okazały, ponad stuletni budynek z imponującą halą sportową oraz nowo oddanym kompleksem boisk. To doskonała przestrzeń do wszechstronnego rozwoju młodych ludzi, inspirujący i wspierający nauczyciele, to tradycja i nowoczesność. Szkoła po raz kolejny może pochwalić się „Srebrną Tarczą” w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2023 r.

Liceum to tętniące życiem miejsce. Organizacja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, sukcesy sportowe i w naukowe, edukacyjne projekty międzynarodowe (Erasmus +) i  krajowe, wymiana rodzinna z Niemcami i Włochami – świadczą o poziomie edukacji, różnorodności i atrakcyjności szkoły.
Wiele w niej miejsca na działania artystyczne i wolontariackie. Szkolny chór, „Koncert Walentynkowy”, „Dzień Języków Obcych”, “Festiwal Języka Angielskiego” – to imprezy, które przekroczyły mury szkoły i stały się wizytówką utalentowanej i pełnej pasji młodzieży i nauczycieli.  Zachęcamy i zapraszamy. I Liceum może stać się także Twoją Szkołą!

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu

– klasa matematyczno – fizyczna z rozszerzoną matematyką, fizyką i rozszerzonym j. obcym (angielski/niemiecki)
– klasa humanistyczna z rozszerzonym j. polskim, drugim przedmiotem do wyboru (historia/wos/geografia/biologia) oraz rozszerzonym j. obcym (angielski/niemiecki)
– klasa biologiczno – chemiczna z rozszerzoną biologią i chemią oraz rozszerzonym j. obcym (angielski/niemiecki)
– klasa matematyczna z rozszerzoną matematyką, drugim przedmiotem do wyboru (chemia/informatyka) oraz rozszerzonym j. obcym (angielski/niemiecki)
– klasa matematyczna z rozszerzoną matematyką, drugim przedmiotem do wyboru (biologia/historia/wos/geografia) oraz rozszerzonym j. obcym (angielski/niemiecki)
– klasa biologiczno – geograficzna z rozszerzoną biologią i geografią oraz rozszerzonym j. obcym (angielski/niemiecki)

ul. Tyrankiewiczów 11, 59-700 Bolesławiec,
tel. +48 75 732 24 19
sekretariat@lo.boleslawiec.pl
www.lo.boleslawiec.pl