Będzie jak nowa… Zarząd Powiatu Bolesławieckiego postanowił przeznaczyć  – w dwóch etapach – w sumie kwotę ponad 360.000 złotych na zupełnie nową odsłonę hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu. Sprawnym pracom w budynku paradoksalnie sprzyja – konieczne w dobie pandemii koronawirusa – zdalne nauczanie. Budynki świecą pustkami, dlatego łatwiej o niezbędne remonty choćby w celu termomodernizacji dachu budynku sali gimnastycznej I LO. Niemałym wyzwaniem są prace wysokościowe przy malowaniu, które już w przypadku reprezentacyjnej hali w mieście, były konieczne.

Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak już dziś zapowiada przeznaczenie dodatkowych 75.000 złotych na odnowienie również zaplecza sali oraz przyległych do niej mniejszych pomieszczeń, przebieralni, klatki schodowej i sali fitness.

Nowy standard zapewne ucieszy nie tylko licealistów, ale też sportowców, którzy często pojawiają się tutaj gościnnie w ramach różnych rozgrywek sportowych na poziomie regionalnym, a nawet krajowym.