Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu dostali się do ścisłego w finału XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Projektanci Edukacji”. Jury wyłoniło trzy zwycięskie projekty ze wszystkich szkół na Dolnym Śląsku.

Finaliści z ZSOiZ postawili na działania promujące walkę z marnowaniem żywności. Projekt na czasie o sugestywnej nazwie “Gastronom nie marnuje” ma na celu edukowanie szkolnej oraz lokalnej społeczności na temat  wykorzystywania tzw. “resztek” żywności, jak uchronić się przed nadprogramowymi zakupami, wreszcie jak racjonalnie wykorzystywać dostępne produkty. Pomysłodawcy proponują serię specjalistycznych warsztatów oraz wykładów – w tym również kulinarnych – dla młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pomysł uczniów bolesławieckiego „Gastronoma” znalazł się wśród 60 projektów nagrodzonych w konkursie organizowanym corocznie przez wydawnictwo „Nowa Era”.

Konkurs był przeznaczony dla nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy chcieli realizować ponadprzeciętne projekty edukacyjne, szukając dla nich wsparcia merytorycznego oraz finansowego. W tym roku rywalizowali ze sobą uczniowie z 457 szkół. Nagrodami za najlepsze projekty edukacyjne są granty finansowe, które mają wesprzeć realizację uczniowskich pomysłów. Pieniądze zostaną przeznaczone np. na zakup sprzętu, wyposażenie pracowni lub druk niezbędnych materiałów.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!