Za nami Festiwal Pieśni Sakralnych na szlaku św. Jakuba SACRO-COLO 2022.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz ośrodków kultury. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach: kat. I – zespoły, kat. II soliści.

Jury podczas wyłaniania zwycięzcy zwracało uwagę m.in. na wykonanie, stopień trudności, aranżację muzyczną, głębię przesłania oraz kontakt z publicznością.

W kategorii zespoły I miejsce zdobyli: zespół Kolorowe Nutki ze Szkoły Podstawowej w Starym Łomie,  zespół Przyjaciele z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu oraz zespół INIEMAMOCNE z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu. Miejsce II należało do zespołu Skrzaty z Gminnego Przedszkola w Gromadce oraz do Soli Deo z Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Polkowicach.

W kategorii soliści I miejsce ex aequo zdobyli: Martyna Rudzik z Zespołu Szkół Budowalnych w Bolesławcu oraz Kamil Gałka i Apolonia Pohl z I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu.

Organizatorami SACRO-COLO 2022 są: Wójt Gminy Gromadka, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu, Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gromadce oraz Stowarzyszenie Towarzystwa Maryi Niepokalanej w Osłej.