Plakat Dzień Dziecka z MDK

Pierwszy dzień czerwca jest tym szczególnym dniem, w którym wszystkie dzieci mają swoje święto. Zapraszamy do spędzenia czasu z Młodzieżowym Domem Kultury w Teatrze Starym w Bolesławcu. W programie przewidziano m. in. monodram, koncert zespołu INIEMAMOCNE Junior oraz możliwość obejrzenia wystawy pracowni ceramicznej MDK.

Rozpoczynamy o godzinie 15.00 monodramem w wykonaniu Nataszy Sztych pt. „Każdy z nas wspaniały jest” z pracowni teatralnej MDK prowadzonej przez Anetę Ćwieluch. Jej kreacja aktorska została kilkukrotnie nagrodzona otrzymując: I Nagrodę na IV Rejonowym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora „Witajcie na mojej scenie” (MDK w Lubinie), tytuł Laureata na „Wiosennym Spotkaniu z Teatrem Jednego Aktora” (MCK w Legnicy) i ponadto zdobyła Nagrodę w Konkursie Recytatorskim „Teatr światem jest magicznym” w kategorii recytacja, klasa 4-6 (BOK-MCC w Bolesławcu).

Na godzinę 17.00 zaplanowano koncert pracowni wokalnej MDK Marka Łętowskiego. Wystąpi młodsza grupa zespołu INIEMAMOCNE. Nasze Juniorki zaprezentują się w utworach śpiewanych wspólnie na głosy, ale będzie też okazja do posłuchania każdej z nich solo. Wystąpią głównie w repertuarze dziecięcym, z akompaniamentem fortepianu. Koncert potrwa około czterdziestu pięciu minut.

Dodatkowo zapraszamy do odwiedzenia wystawy przygotowanej przez pracownię ceramiczną MDK Joanny Mysłek-Michnowskiej pt. „Co nam w duszy gra”. Będzie można zobaczyć prace uczestników w każdym wieku powstałych w czasie pandemii. Twórczość prezentowaną na wystawie charakteryzuje tytułowa dowolność, w tym techniki w której zostały wykonane, jak rysunek, malarstwo lub innej własnej.

We wtorek, 1 czerwca zapraszamy na wspólne świętowanie Dnia Dziecka od godziny 15.00 w Teatrze Starym. Wstęp wolny, jednak z powodu ograniczeń związanych z epidemią ilość miejsc jest ograniczona. Podczas wydarzeń widzowie muszą zachować dystans oraz zasłonić usta i nos maseczką.