Pracownia teatralna działająca przy MDK w Bolesławcu przygotowała dwa ostatnie wydarzenia artystyczne przed przerwą wakacyjną. W środę, 23 czerwca, w Teatrze Starym wystąpi Natasza Sztych z monodramem oraz grupa Teatru Z jednej gliny w spektaklu pt. „Urodziny”.

Na godzinę 17.00 przygotowaliśmy dla Państwa monodram w wykonaniu Nataszy Sztych pt. „Każdy z nas wspaniały jest”. Scenariusz i reżyseria to dzieło opiekunki pracowni teatralnej – Anety Ćwieluch, natomiast za muzykę odpowiada Maciej Ćwieluch. Sceniczne kreacje 11-letniej aktorki zostały, tylko w tym roku, kilkukrotnie nagrodzone: I Nagroda na IV Rejonowym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora „Witajcie na mojej scenie” (MDK w Lubinie), II Nagroda w kategorii dzieci 10-12 lat w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Mówiąc wierszem” 2021 (ATElier Kultury w Jaworznie), tytuł Laureata na „Wiosennym Spotkaniu z Teatrem Jednego Aktora” (MCK w Legnicy).

O godzinie 19.00 zapraszamy na premierowy pokaz spektaklu pt. „Urodziny” grupy Teatru Z jednej gliny (16-20 lat). Teatr w tworzeniu spektaklu wyszedł od warsztatów inspirowanych Konstantinem Stanisławskim i Tadeuszem Kantorem. To aktorzy są twórcami postaci i łączących ich relacji. Pewnego dnia w pewnym mieście odbywa się casting do filmu, a organizuje go młody chłopak marzący o reżyserowaniu. Przychodzi wiele osób, żeby móc dotknąć świata filmu. Czy wszystko potoczy się tak jak zaplanował to młody reżyser? Czy może coś go zaskoczy? Reżyseria: Aneta Ćwieluch. Scenariusz: Aneta Ćwieluch i grupa.

Wstęp wolny, jednak z powodu ograniczeń związanych z epidemią liczba miejsc jest ograniczona. Podczas wydarzeń widzowie muszą zachować dystans oraz zasłonić usta i nos maseczką.