Drodzy pasjonaci wiedzy, miłośnicy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!
Drodzy pasjonaci wiedzy, miłośnicy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!

Zachęcamy do wsparcia organizacji XXIV edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, czyli wydarzenia, które promuje naukę oraz jej osiągnięcia i co roku przyciąga około 140.000 odbiorców. Wydarzenia, które swoim zasięgiem obejmuje woj. dolnośląskie i przez lata zbliżało miłośników nauki, kultury, sztuki i sportu.

Kim jesteśmy?

Dolnośląski Festiwal Nauki odbywa się corocznie już od 23 lat i jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Razem z wykładowcami i pracownikami uczelni wyższych z Wrocławia przygotowujemy co roku cykl BEZPŁATNYCH spotkań popularnonaukowych dla każdej grupy wiekowej. Nasze wykłady, warsztaty czy pokazy dotyczą wszystkich dziedzin nauki i odbywają się w murach wrocławskich uczelni oraz w szkołach i instytucjach kulturalnych w 11 dolnośląskich miastach (Wrocławiu, Bystrzycy Kłodzkiej, Ząbkowicach Śląskich, Bolesławcu, Legnicy, Wałbrzychu, Zgorzelcu, Lubinie, Głogowie, Dzierżoniowie, Jeleniej Górze). Nawet w czasie pandemii nie zrezygnowaliśmy z przeprowadzenia imprez festiwalowych, lecz realizujemy je on-line.

Czym się zajmujemy?

Pokazujemy, że warto dzielić się wiedzą i osiągnięciami naukowymi ze społeczeństwem. Przekonujemy, że nauka to nie hermetyczny świat wyższych uczelni, a coś co nas otacza na co dzień. Poprzez zabawę pokazujemy dzieciom zjawiska i prawa nauki, młodzieży – że warto się uczyć i nie musi być to nudnym zajęciem, dorosłym – że możemy zdobywać wiedzę przez całe życie.

Więcej informacji TUTAJ

https://www.festiwal.wroc.pl/2021/05/21/wsparcie-dla-dolnoslaskiego-festiwalu-nauki/