W ostatni weekend mieszkańcy gmin naszego powiatu mogli cieszyć się niezwykłą tradycją odbywających się co roku dożynek. To wyjątkowe święto, które celebrowane jest corocznie w każdej z gmin.

Imprezy odbywały się gminnych miejscowościach, gdzie rozstawiono kolorowe stragany, na których można było znaleźć produkty regionalne, rękodzieło oraz tradycyjne potrawy. Wszystko to było okraszone występami lokalnych zespołów ludowych, które prezentowały swoje umiejętności w tańcach i pieśniach ludowych.

Jednak jednym z najważniejszych momentów dożynek był konkurs na „Najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy” Powiatu Bolesławieckiego” . Nasz powiat słynie z pięknych i kreatywnych wieńców, które są wykonane z wielką precyzją i artystycznym wyczuciem.

Na konkurs zgłoszono wiele wspaniałych kompozycji, które były tworzone przez zespoły z różnych miejscowości powiatu. Wieńce były ozdobione kwiatami, zbożem, owocami i kolorowymi wstążkami, które tworzyły niezwykłe wzory i motywy. Przygotowanie takiego wieńca wymagało wielu godzin pracy i zaangażowania, dlatego każda prezentowana kompozycja była wyjątkowo oceniana i doceniana.

Wyniki konkursu już niebawem….