Zespół Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu realizuje pilotażowy program „Cyfrowa Przyszłość Miedzi”.

Współpraca polega na prowadzeniu wspólnych przedsięwzięć o charakterze naukowo- dydaktycznym, organizowaniu pokazów i warsztatów przedstawiających praktyczne zastosowanie nauk ścisłych, a w szczególności zagadnień informatycznych, popularyzacji nowoczesnych rozwiązań technicznych, wspólnym promowaniu działań naukowych w ramach owego programu.

W maju i czerwcu 2023 r. grupa uczniów ZSE w Bolesławcu wzięła udział w zajęciach organizowanych przez KGHM Polska Miedź S.A. w ramach programu „Cyfrowa Przyszłość Miedzi”.

Pierwszy zjazd odbył się w Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji, gdzie uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów  inż. Tomasza Serafina („Mechanizmy przetwarzania obrazów”) i dr inż. arch. Tomasza Zamojskiego („Skaner 3D”).

Na drugim spotkaniu, wiedzą podzielili się dr inż. Piotr Ciskowski („Sieci neuronowe bez tajemnic”) oraz dr inż. Tomasz Szandała („Problem wyjaśnialności w sieciach neuronowych”).

Nad młodzieżą czuwał dr inż. Jacek Mazurkiewicz, pełnomocnik dziekana ds. współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi.

Trzeci, ostatni zjazd odbył się w Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, gdzie uczniowie wysłuchali wykładu o Cyberbezpieczeństwie. W ramach niespodzianki pracownicy oraz studenci AWL-u zorganizowali grę terenową, która umożliwiła zapoznanie się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w warunkach polowych. Nie zabrakło zajęć ze strzelania na symulatorze.

Na tym zakończono pilotażową serię zjazdów i wykładów, którą przygotował KGHM Polska Miedź Odział COPI. Po wakacjach są zaplanowane następne zajęcia dla