Z początkiem nowego roku szkolnego zmieniają się warunki bytowe dla mieszkańców Bursy Szkolnej w Bolesławcu, prowadzonej przez Powiat Bolesławiecki. Odnowione korytarze i pomieszczenia, nowoczesne wyposażenie kuchni, nowe meble w większości pokoi, fototapety w kuchniach i na korytarzach, sprzęt o podwyższonym standardzie, pozwalający na dostosowanie bursy do wymogów epidemiologicznych, to tylko część zmian. Wszystko dzięki środkom pozyskanym przez Powiat Bolesławiecki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

„Bezpieczniej w czasie pandemii – przebudowa Bursy Szkolnej w Bolesławcu”, wniosek pod taką nazwą Powiat Bolesławiecki złożył we wrześniu 2020 roku do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadła szybko, bo już w grudniu 2020 roku. Na realizację zadania Powiat Bolesławiecki otrzymał dofinansowanie w wysokości 400 tys. złotych.

Realizacja inwestycji dobiega końca, zakończono już wszystkie roboty budowlane i zakupiono większość planowanego wyposażenia. Młodzież, ucząca się w bolesławieckich szkołach z efektów realizacji projektu korzysta już dziś, zadowolenia ze zmian nie kryje również personel placówki. Wraz z poprawą warunków pobytu w bursie, na jakości zyskuje również oferta edukacyjna Powiatu Bolesławieckiego w zakresie zapewnienia zakwaterowania uczniom naszych szkół mieszkającym poza Bolesławcem.