W piątkowy wieczór, 12 marca, odbył się drugi koncert  zorganizowany po półrocznej przerwie w Teatrze Starym. W niemal godzinnym programie zaprezentowali się młodzi uczestnicy pracowni keyboardu Marka Łętowskiego.

Dziewięcioro młodych i zdolnych adeptów muzyki elektronicznej zagrało podczas specjalnego koncertu pracowni keyboardu MDK w Bolesławcu. Ogromną zaletą tych instrumentów jest wszechstronność, która pozwala wykonać niemal każdy utwór we własnej aranżacji muzycznej. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć szeroki zakres repertuarowy  – od prostych melodii takich jak „Wlazł kotek na płotek”, po zdecydowanie bardziej złożone standardy „What a Wonderful World” Louisa Armstronga, czy „Don’t Worry Be Happy” autorstwa Bobby’ego McFerrina. Po raz kolejny koncert poprowadził niesamowicie charyzmatyczny Kacper Champlewski, który w przerwach między prezentowanymi utworami tradycyjnie bawił publiczność swoim poczuciem humoru. Dodatkowo występ keyboardowy uświetnił zespół „Akord” składający się z dwóch uczestników pracowni: Kamila Pietrzaka i Karola Korniaka, grających nie tylko na instrumentach klawiszowych ale również na gitarach.

Koncert był drugim tegorocznym wydarzeniem po pandemicznej przerwie. Oprócz Kamila i Karola zaprezentowali się: Oliwia OstrycharzWiktoria ZiółkowskaMiłosz WojtowiczAdrian KarolikKacper KosutAngelika Ziółkowska i Julian Szylkiewicz. Wszyscy wykonawcy uczestniczą w zajęciach pracowni keyboardowej prowadzonej przez Marka Łętowskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu.