W minioną sobotę (tj. 28.08.2021r.) na obiekcie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ul. Spacerowej w Bolesławcu drugi rok z rzędu odbyła się II Spartakiada Aktywnej Rehabilitacji. W wydarzeniu udział wzięło ok. 50 osób – zarówno dzieci jak i dorośli z województw: dolnośląskiego, lubuskiego oraz opolskiego. Organizatorami wydarzenia była Fundacja Aktywnej Rehabilitacji Region Dolnośląski, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W tym roku podczas Spartakiady można było wziąć udział w takich dyscyplinach jak: strzelanie z łuku, slalom, slalom z przeszkodami, koszykówka, bieg na wózku na czas z opaską na oczach, a całość sportowej rywalizacji zwieńczył Ceramiczny Cross, czyli bieg na wózkach. Oprócz świetnej zabawy organizatorzy przygotowali także pokaz sprzętu rehabilitacyjnego oraz serwis wózków. Przez całą imprezę uczestnicy mogli posilić się ciepłymi posiłkami, aby nabrać siły na kolejne konkurencje.

Ogromną niespodzianką dla uczestników było losowanie, w którym przyznane zostały dwa vouchery dla dwóch osób każdy, na pobyt w Kompleksie Milenium w Kołobrzegu.

Spartakiada była nie tylko okazją do spotkania i wymiany doświadczeń. Dała również możliwość aktywnego spędzenia czasu, doświadczenia prawdziwej sportowej rywalizacji i pokonywania własnych słabości. Tak liczny udział zawodników z niepełnosprawnościami pokazał, że sport jest doskonałą formą rehabilitacji społecznej oraz szansą na przełamywanie stereotypów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, darczyńcom oraz organizatorom, a zwycięzcom gratulujemy! Mamy nadzieję, że równie licznie przybędziecie do nas już za rok na kolejną Spartakiadę Aktywnej Rehabilitacji!

Przedsięwzięcie przygotowane przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji było dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych przez Powiat Bolesławiecki.

Lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

 1. SPARTAKIADA:
 • wiek 4-10 dziewczynki

I – Agata Szlenkier

II – Karolina Dul

III – Julia Brauner

 • wiek 4-10 chłopcy

I – Adam Kliza

II – Dawid Witczak

III- Filip Gabrych

 • wiek 11-16 dziewczynki

I – Julia Smusz

II – Kinga Wójcik

III – Magdalena Więcław

 • wiek 11-16 chłopcy

I – Adrian Rutkowski

II – Paweł Bezruczka

III – Oskar Piotrowski

 • wiek 17+ kobiety

I – Bogumiła Zając

II – Patrycja Wiśniewska

III – Dominika Jankowska

 • wiek 17+ mężczyźni

I – Kamil Pisarek

II – Mariusz Adamczak

III – Daniel Barczak

 1. CROSS:
 • wiek 4-10

I – Dawid Witczak

II – Karolina Dul

III – Oskar Piotrowski

 • wiek 11-16 lat

I – Magdalena Więcław

II – Konrad Cyparski

III – Kinga Wójcik

 • wiek 17+

I – Tomasz Łyko

II – Mariusz Adamczak

III – Kamil Pisarek

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z imprezy! TUTAJ