W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

Inwestor na medal

Powiat Bolesławiecki od początku istnienia inwestuje w rozwój sportu i rekreacji na swoim terenie oraz rozwija nawyk aktywnego stylu życia wśród swoich mieszkańców. Powiat jest organem prowadzącym dla 7 szkół ponadgimnazjalnych, oraz 2 zespołów placówek kształcenia specjalnego, z których każdy posiada salę gimnastyczną oraz boisko zewnętrzne. W ramach zadania pn. „Moje boisko – ORLIK 2012” Powiat Bolesławiecki zrealizował w 2010 r. inwestycję polegającą na budowie kompleksu boisk sportowych wraz z budynkiem zaplecza przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu przy ul. Dolne Młyny 60. Inwestycja w kompleks objęła budowę: boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego, budynku sanitarno-szatniowego, ogrodzenia, oświetlenia, chodników i ciągów pieszych oraz zagospodarowanie terenu. Inwestycja była współfinansowana ze środków budżetu państwa (Ministerstwo Sportu i Turystyki) – 333.000,00 zł; środków budżetu samorządu Województwa Dolnośląskiego – 333.000,00 zł oraz środków własnych Powiatu Bolesławieckiego – 470.805,02 zł. Od wielu już lat z Orlika korzystają uczniowie i mieszkańcy. W ostatnich latach Powiat inwestuje w remonty starszych obiektów sportowych oraz budowę nowych, organizuje i wspiera imprezy sportowe i rekreacyjne oraz wspierające zdrowy styl życia dla mieszkańców, takie jak: Rundka z Powiatem i Rowerowa Rundka z Powiatem, Szpikolada. Ponadto jako jednostka samorządu terytorialnego aktywnie współpracuje z klubami sportowymi oraz stowarzyszeniami, między innymi poprzez zlecanie tym podmiotom realizacji zadań publicznych z zakresu sportu i rekreacji. W grudniu 2015 r. Powiat Bolesławiecki został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Budowniczy Polskiego Sportu”, uzyskując tytuł „Inwestor na medal”

 

 

Inwestycje:

  1. Kompleks boisk lekkoatletycznych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu (ul. Komuny Paryskiej 6)
  2. Kompleks boisk przy Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu (Al. 1000-lecia 51)