W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

wolontariusz 2019Do 12 listopada osoby indywidualne, instytucje, szkoły, parafie mogą składać wnioski o uhonorowanie tych, którzy w szczególny sposób zaangażowani są w działalność wolontariacką. Oceniane będą działania i osiągnięcia pro bono z dziedziny kultury, pomocy społecznej, promocji zdrowia, ekologii, działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami i wszelkie inne działania, które angażują lokalną społeczność.

 

W tym roku, formuła konkursu została rozszerzona. Zarząd powiatu podjął decyzję o dodaniu piątej kategorii – wolontariusz okolicznościowy. Będzie to okazja do nagrodzenia większej liczby osób, organizujących np. niecykliczne akcje edukacyjne, czy zbiórki charytatywne; grupy z której trudno jest sprawiedliwie wyłonić lidera.

„Wolontariusz Roku Powiatu Bolesławieckiego 2019” wybierany będzie – po zmianie – w pięciu kategoriach: wolontariusz młodzieżowy, dorosły, darczyńca, organizacja pozarządowa i wolontariusz okolicznościowy.

Najbardziej zasłużonych wolontariuszy wybierać będzie kapituła w składzie: starosta bolesławiecki, bądź osoba przez niego wyznaczona, naczelnik wydziału spraw obywatelskich, społecznych i zdrowia, kierownik referatu promocji powiatu i zdobywcy tytułu z dwóch ostatnich edycji konkursu. Gala wręczenia nagród odbędzie się 5 grudnia w Starym Teatrze.

Wniosek znajduje się TUTAJ.

 

Celem konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Bolesławieckiego” jest docenienie osób, które dostrzegają potrzeby innych ludzi. Pomagają angażując swój czas, pieniądze, pomysłowość; budują poczucie wspólnoty i solidarności.