Dokumentowanie zdarzeń z udziałem gatunków chronionych

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu w zakresie dokumentowania zdarzeń z udziałem gatunków chronionych przekazuje formularze służące do zgłaszania przypadków schwytania, zabicia lub znalezienia martwego lub rannego osobnika należącego do gatunków objętych ochroną gatunkową, a także procedurę postępowania w sytuacji stwierdzenia nielegalnego zabicia gatunku chronionego.

Załączniki:

1. Pismo Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 15 października 2014 r. znak: WPN.600.13.2014.MK,

2. Zgłoszenie przypadkowego schwytania, zabicia lub znalezienia martwego lub rannego osobnika gatunku: wilk, ryś niedźwiedź, żubr, foka, morświn – Załącznik nr 1 ,

3. Karta dokumentacji fotograficznej martwego osobnika gatunku: wilk, ryś, niedźwiedź, żubr, foka, morświn – Załącznik nr 2 ,

4. Zgłoszenie przypadkowego schwytania, zabicia lub znalezienia martwego zwierzęcia objętego ochroną innego niż wilk, ryś, żubr, foka, morświn, żubr (np. ptaki chronione) wraz z dokumentacje fotograficzną – Załącznik nr 3 ,

5. Załącznik nr 4 - Procedura postępowania i niezbędne analizy w sytuacji stwierdzenia nielegalnego zabicia gatunku chronionego - propozycja dla organów ścigania.